Poraďme si navzájom

Mnohí rodičia, učitelia, žiaci i odborníci už iste riešili viaceré z otázok, aké dnes možno riešite aj Vy. Niekedy stálo veľa času a síl nájsť správne odpovede. Preto vznikol tento priestor, kde si môžeme svoje skúsenosti a informácie navzájom odovzdávať. Ak neviete, ako postupovať, keď sa Vášmu dieťaťu či Vám nedarí tak, ako by ste chceli, môžete napísať nižšie do poradne. Zdieľajte aj svoje inšpirácie, nápady, skúsenosti, odporúčania…

Zámerom je výmena informácií medzi rodičmi, deťmi, učiteľmi a inými odborníkmi.
Na niektoré otázky však reagujú aj pracovníci Návratu (približne do týždňa od zverejnenia otázky/témy).

  • Pridávať príspevky môže ktokoľvek. Aj anonymne.
  • Vojdite do 1 zo 4 kategórií a kliknite na „Opýtaj sa“.
  • Ak chcete na tému odpovedať, použite gombík „Odpovedať“, nie „Pridať komentár“. Komentáre slúžia pýtajúcemu sa na dopresnenie otázok.
  • Ak ste uviedli aj e-mail, môžete si v každej kategórii/téme kliknutím na „Odoberaj nové témy/odpovede“ zvoliť aj odber emailových notifikácií o nových príspevkoch.
Problémy so správan...
 
Upozornenia
Vyčistiť všetko

Problémy so správaním žiaka

1 Príspevky
2 Užívatelia
0 Likes
443 Zobrazenia
Príspevky: 1
Začiatok vlákna
(@jarmila)
Pripojený: pred 2 roky

V druháckej  triede mám dieťa, ktoré má opakovane vážne problémy so správaním, a rodičia to ospravedlňujú tým, že je adoptované. Učila som však aj iné adoptované deti, a problém nebol. Ako to môžem riešiť?

Jarmila (učiteľka)

Príspevky: 1
(@katka)
Pripojený: pred 2 roky

Nie všetky osvojené deti sú „problémové“, my máme v pestúnstve dve deti, jednému sa darí s učením a na správanie učiteľka hovorí, že ani nevie, že je v triede. Druhé dieťa – štvrtáčka – to je problém na problém. Mala však oveľa ťažšie začiatky, prišla k nám staršia, dlho trvalo, kým sa aj u nás doma začala cítiť v bezpečí a veriť nám. Pomohla nám intenzívna komunikácia so školou – raz mesačne sa stretávame učiteľ + školský psychológ + rodičia (a niekedy na časť stretnutia príde aj dcéra), vyhodnocujeme ako to ide, hľadáme spôsoby, ako to zlepšiť. Odporúčam osloviť rodičov, skúsiť s nimi spolupracovať, pokúsiť sa dozvedieť viac o dieťati (čo zažilo a môže to mať vplyv na školu, ako sa adaptovalo doma, ...).

(pestúnska mama Katka)

Odpovedať

Pridaj odpoveď

Meno autora

Email autora

Názov *

Maximálna veľkosť nahrávaného súboru je 2MB

 
Ukážka 0 verzií Uložené